Home O Filmu O Autorech Foto Galerie Video Gallerie Kontakt Version Espanol Touch of the Blue Crocodile - English version
     
       
     
       

Na počátku všech časů
žil v blízkosti lidských obydlí posvátný tvor.
Spojoval nebe zemi i podsvětí.
Modrý krokodýl,
strážce rovnováhy -
pomocník Ducha Matky Země.

Rovnávaha ale byla narušena
a Modrý krokodýl zmizel.
Postupující civilizace
rovnováhu nenávratně a možná navždy ničí.

Ve snech Mexických šamanů
se ale objevují symboly a náznaky?br /> že Modrý krokodýl stále žije
Potomci Mayů prý skrývají poslední exempláře
v hlubokých pralesích Chiapasu.

Celé nové pokolení se opět musí
dotknout Modrého krokdodýla.

Lidstvo má možnost se tak povznést k vyššímu vědomí.

Když se Modrý krokodýl objeví, obnoví se téměř ztracená rovnováha mezi člověkem a Matkou Zemí.

Pokud ale sny nelžou a
Modrý krokodýl opravdu …ještě žije.


 

Na pozadí legendy o modrém krokodýlovi, sleduje film vztahy lidí a místních krokodýlů.

Krokodýl americký (Crocodylus acutus), jeden z největších druhů krokodýlů na světě, dorůstjící délky až 6 metrů, se v Mexiku (přirozeně, i kvůli  varovně expandující zástavbě) ocitá stále blíž a blíž lidem.
Běžní lidé vedle nich žijí, bilologové je studují, ochranáři o ně pečují, rybáři se s nimi setkávají při běžné práci. Jiní byli krokodýlem napadeni.
Jaké to je žít v denodenním kontaktu s takovými tvory? Jaký je skutečný dotek krokodýla?

Dokumenty o krokodýlech které jsme dosud vídali, byly vždy predevšim o zvířatech a ne o lidech. My se snažíme ukázat je jinak. A to očima lidi, kteří je milují nebo nenávidí. Chceme odhalit jak na ně tato zvířata působí. Emotivně, psychologicky i fyzicky. Na jedné straně pokousaní lidé, kterým krokodýli zničili život a tělo, na druhé straně ti, kteří za jejich záchranu doslova život nasazují. Situace pro Evropana nepředstavitelná. V Mexiku každodenní zkušenost.

Příběhy lidí kteří se „dotkli“ krokodýla tak tvoří mozaiku nových pohledů na zvláštní zvíře, žijící v lidské blízkosti. Na lodi, v letadle, autem, pěšky nahlížíme do světa v okolí bažinatých mangrovů západního Mexika, plných krokodýlů. Pocity pomáhají dotvořit experimentální výtvarné sekvence. Spisky a představy o krokodýlech, vybrané ze starých Mayských spisů a mystických knih, umocňují atmosféru.

Dokument Dotek Modrého Krokodýla dívákovi umožní se skutečně -  tiše - tajemného světa krokodýlů  - DOTKNOUT. Neslyšíte upovídaný komentář, ale mluví obrazy, lidé které jsme potkali, zvuky mangrovů, zvuky přírody. Jsme svědky klidu a nádherných scenérií ze života a prostředí krokodýlů. Krokdodýl žije velice úsporně, v jakési pomyslné meditaci. A umožňuje člověku tento stav sdílet.

Dovoluje člověku přijít velice blízko...na dotek.

Najdeme Modrého krokodýla?


Share      
Dotek modreho krokodyla Youtube channel Dotek modreho krokodyla Facebook
Home O Filmu O Autorech Foto Galerie Video Galerie Kontakt
This, altogether, is a complete package that appears sure to replica watches attract a modern athlete. And, perhaps most importantly, let's not forget that a professional athlete is typically bigger than replica watches your average-sized human for the same cohort. This goes without saying, since excelling for rolex replica uk years at a sport not only means competing with the best along rolex replica the way, but also being able to surpass the best humans for that activity C which automatically will select for those bigger, faster, taller, quicker, and replica watches uk with the most stamina. This translates into people in the larger part of the scale size of humanity and replica watches thus with, on average, larger wrist sizes. A perfect match for Hublot, who has never shied away from producing replica watches for the large-wristed.