Home O Filmu O Autorech Foto Galerie Video Gallerie Kontakt Version Espanol Touch of the Blue Crocodile - English version
UDÁLOSTI (ČT 1)
Film Dotek Modrého Krokodýla v Hlavní zpravodajské relaci ČT
19. 6. 2010, 17:36

Washington ?Američtí krokodýli jsou jedním z druhů, který je ohrožen ropnou skvrnou v Mexickém zálivu. Jejich populace se dlouhodobě výrazně zmenšují. Někde klesly na pouhou desetinu a na vině jsou jednoznačně lidé. Ropná skvrna osud krokodýla amerického jenom zhorší. "Ropná skvrna bude mít vliv na celý ten ekosystém a krokodýl je jeho součástí. On má výhodu v tom, že se může přemístit na velké vzdálenosti, má dobrý čich a může zjistit, že se blíží nebezpečí," řekl biolog Petr Myška.

Podle biologů je mnohem větším nebezpečím než samotná ropná skvrna dramatické zmenšení prostoru pro divokou přírodu. "To jejich území se strašně zmenšilo a oni se dostávají do těsného kontaktu s civilizací. Krokodýli žijí v mangrovech, když je někdo pokácí a postaví místo nich turistické středisko, není pak už možnost obrátit list," podotkl Myška.

Krokodýli mohou dorůst až šesti metrů, během setiny vteřiny skolí i krávu. I přesto hledají lidé způsob, jak s nimi žít. Právě o nevšedním soužití dokončují čeští tvůrci unikátní celovečerní dokument. Podle režiséra filmu Petra Tomaidese je hlavním mottem to, že na krokodýla se nemusí dívat apriori jako na agresora. Je třeba ale znát způsoby lovu a respektovat pomyslné hranice. Dokumentární film "Dotek modrého krokodýla" se právě dokončuje a první diváci ho uvidí už možná v září.


další novinky >

Nainstalujte Flash Player nebo klikněte pro YouTube HD trailer >>
Dotek modreho krokodyla Youtube channel Dotek modreho krokodyla Facebook
Home O Filmu O Autorech Foto Galerie Video Galerie Kontakt
The real issues for most people are the "open" GMT rolex replica sale dial, as well as the skeletonized hands. The integration of the annual calendar continues to be clever as the rolex replica sale month indicator is actually a window on the outside of the the respectively numbered hour rolex replica sale indicator. Thus, a window filled in at 2 o'clock would mean it was February. The window filled in at 6 o'clock would be June, etc... This, of course, is in rolex replica sale combination with the traditional date window which once rolex replica sale again has been fitted with a magnifier crystal over it on the sapphire crystal. While Rolex does have the GMT-Master II and the replica watches uk Explorer II as their major GMT watches, the rolex replica sale Sky-Dweller does it a little bit differently, offering yet another GMT watch, but with an indicator disc versus a hand.